V okolí Turistického centra Slatinice se nachází několik zajímavých míst, na která bychom Vás rádi upozornili:

 

 •  Galerie Zdeňka Buriana (245 m.n.m.), vzdálenost 200 metrů, nachází se mezi LD Balnea a kostelem Nanebevzetí Panny Marie ve Slatinicích na kopci "Stará kotelna". V této expozici najdeme na 160 obrazů toho známého českého kreslíře.

 

 • Muzeum veteránů (247 m.n.m.), na ploše 400 m2 najdete sbírku starých automobilů a motocyklů (Mercedes-Benz, BMW, KdF), převážně z 30 let minulého století a množství dobových artefaktů.

   
 • Velký Kosíř - vrchol (442 m.n.m.), vzdálenost 4,7km po naučné stezce Velký Kosíř II. (možnost pěšího i cyklovýletu). Rozhledna je dlouhodobě z technických důvodů uzavřena!

   

 • Malý Kosíř (317 m.n.m.), vzdálenost 1,4km po naučné stezce Velký Kosíř II. (možnost pěšího i cyklovýletu).

   

 • Památník letců (300 m.n.m) - po žluté značce, pak po 1.2km odbočit vpravo. (možnost pěšího i cyklovýletu). Pomník letecké tragedie z 10.11.1998, kdy na úpatí Velkého Kosíře při havárii stroje Mi-24V zahynuli čtyři příslušníci elitní 331. Tygří letky z Přerova. 
 • Čechy pod Kosířem - zámecký park a zámek ( 300 m.n.m.), vzdálenost 6,6km po naučné stezce Velký Kosíř II a zastávkou na Velkém Kosíři. (možnost pěšího i cyklovýletu). Zámek je veřejnosti zpřístupněn od roku 2016 od dubna do října. Denně můžete navštívit zámecký park, který patří mezi nejcennější romantické krajinářské realizace v České republice.

   

 • Drahanovice - Černá věž (250 m.n.m.), vzdálenost 3,9km po silnici II. třídy. (možnost cyklovýletu). Černá věž je pozůstatkem gotické tvrze ze 13. až 14. století a je ojedinělou památkou stavební činnosti nižší šlechty na střední Moravě. V prostorách Černé věže se nachází stálá expozice Vlastivědného muzea Olomouc vztahující se k archeologii a historii obce a jejího okolí. Nejvyšší patro je uzpůsobeno jako malá galerie a slouží pro pořádání výstav různých žánrů.

 

 • Náměšť na Hané - zámek (270 m.n.m), vzdálenost 5.6km po silnici II. třídy. (možnost cyklovýletu). Zámek nechal vystavět hrabě Ferdinand Bonaventura Harrach v letech 1760-1763. Nejkrásnějšími interiéry zámku jsou Červený a Zlatý salonek a knihovna. Z vybavení přitahují největší pozornost návštěvníků honosné kočáry ze sbírek olomouckého arcibiskupství. Zámek je obklopen parkem s lipovou alejí.

   

 • Přírodní park Terezské údolí (300m.n.m.), naučná stezka od zámku v Náměšti na Hané, vzdálenost 5.9 km po silnici II. třídy a pak po žluté značce. (možnost cyklovýletu). Terezské údolí se nachází v západní části okresu Olomouc mezi obcemi Laškov a Náměšť na Hané. Říčka Šumice se tu hluboce zařezává do vrchoviny a vytváří malebné údolí se strmými lesnatými svahy a s lučinatou nivou. Představuje mimořádně hodnotné území, jak z hlediska geomorfologického, botanického, zoologického i archeologického.

 

 

 

 

 

 

Navštivte Střední Moravu
Olomoucký kraj

Turistické informační centrum Slatinice bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Na provoz Turistického informačního centra přispěl pro rok 2018 ve výši Kč 36.000,- Olomoucký kraj.

 Copyright © 2018 Turistické centrum Slatinice Všechna práva vyhrazena.